Skip to main content

Om oss

Temareiser Fredrikstad er Norges ledende arrangør av reiser innen kunst, historie, kultur og musikk. 
Du kan bli med kjente norske forfattere, journalister og kulturformidlere til deres favorittreisemål. Alle våre reiseledere har en historie de ønsker å fortelle. Bli med for å dele historien og opplevelsen. 

Gjennom mange år har vi sammen med tusenvis av gjester skapt opplevelser, kunnskap og minner for livet.

Temareiser Fredrikstads hovedeier er Knut Axel Ugland Holding AS. Knut Axel Ugland Holding AS (KAUH) driver sin virksomhet ut fra hovedkontoret i Grimstad og er 100% eid av Knut Axel Ugland og hans familie.
KAUH eier en rekke selskaper innenfor ulike sektorer både nasjonalt og internasjonalt. Selskapet har i hovedsak et langsiktig perspektiv på sine investeringer og utøver et aktivt eierskap i alle sine investeringer. Selskapet og konsernets hoved-engasjementer er luftfart, eiendom, varehandel, reiseliv og shipping. Konsernet omsetter for ca 1,2 MRD og har totalt i overkant av 500 ansatte.

 
Kort presentasjon av ansatte i Temareiser Fredrikstad
 

Bjørn Drange
Daglig leder/Managing Director

bjorn.drange@temareiserfredrikstad.no

 

 

Wiggo Andersen
Deleier/Owner

wiggo.andersen@temareiserfredrikstad.no


 


Guri Banken
Produktansvarlig/Product Manager

guri.banken@temareiserfredrikstad.no                

 

 

 

Lene Johansen
Turproduksjon/Tour production

lene.johansen@temareiserfredrikstad.no 
           
 

 


Hege Tokerud
Salg/Booking/Turproduksjon Aktive Turer
hege.tokerud@temareiserfredrikstad.no

 

 

Eva Aas
Salg/Booking/Turproduksjon
eva.aas@temareiserfredrikstad.no

  

 

 

Kari Olsen
Økonomileder/Economy Manager
kari.olsen@temareiserfredrikstad.no

 

 

Rebecka Pettersen
Regnskapsassistent

rebecka.pettersen@temareiserfredrikstad.no

 

Søk reise

Reisekalender

21/10Venezia høstFra 16 895,-
21/10Venezia høst fra StavangerFra 17 380,-
3/11Rwanda, Uganda og Tanzania - fjellgorillaer, urfolk og "The Big Five"Fra 46 750,-
12/11Glasgow med julemesse, tweed og quiltFra 15 425,-
13/11Fottur på paradisøya MadeiraFra 16 790,-