



Klassiske Wien og Salzburg
OBS!
Denne reisen er dessverre ikke mulig å bestille lenger.
Her finner du andre spennende musikkreiser med Temareiser Fredrikstad
Bli med Erling Dahl på en reise i klassisk musikk. Turen går til Østerrike, og det blir selvsagt konserter underveis!
Selv om det vil være musikken som står i fokus på denne turen, vil vi også få med oss de viktigste severdigheter disse byene har å by på. Salzburg med Biskop Virgils barokke katedral fra år 767, St. Peters kloster og festivalhallene ved foten av Mönchsberg midt i gamlebyen. Wien med sin storslåtte arkitektur, palasser, monumenter og parker. Vi ser blant annet Gottfried Sempers nybarokke Burgtheater, Heinrich Ferstels universitet i nyrenessanse, Theophil Hansens parlaments-bygning og det nygotiske rådhuset av Friedrich von Schmidt.
Erling Dahl, som har vært direktør for både Troldhaugen og Festspillene i Bergen, vil snakke om Den 2. Wienerskole der Mahler, Schönberg og ikke minst menneskesynet og kvinners sjelsliv ble satt under lupen og drøftet takket vært Sigmund Freud.
Vi skal også bli bedre kjent med musikkgeniet Wolfgang Amadeus Mozart på denne turen. Mozart ble født i Salzburg 27. januar i 1756, og gjorde sine første komposisjoner allerede som 6-åring! Han lagde 22 operaer, 17 messer og over 40 symfonier. De fleste kjenner til hans mest kjente musikkstykker som for eksempel Tryllefløyten, Eine Kleine Nachtmusik og den såkalte “Elvira Modigan-konserten". Mozarts regnes som en av verdens største komponister gjennom alle tider.
Pris pr. person kr 23 550,- som inkluderer:
- Flyreise Oslo-München/Wien-Frankfurt-Oslo
- Overnatting i dobbeltrom inkl. frokost
- All transport, utflukter, 2 konserter og foredraq ifølge program
- Bysightseeing i Salzburg og i Wien
- 2 lunsjer (L) og 4 middager (M)
- Faglig reiseleder Erling Dahl Jr.
- Teknisk reiseleder Harald Hesmyr
TILLEGG:
Enkeltrom kr 3 950,-
Depositum kr 3 000,- pr. person vil bli fakturert etter at vi har mottatt påmelding.
Husk reise- og avbestillingsforsikring – kontakt ditt forsikringsselskap!
Vi tar forbehold om prisendring pga. endrede flyskatter/oljetillegg og/eller valutakurs. Det tas forbehold om endring i rutetidene hos flyselskapet samt endring i program som følge av forhold som ligger utenfor arrangørens kontroll, f.eks. værforhold.
- Byvandring med guide i Salzburg
- Klassiske musikkopplevelser
- Byvandring med guide i Wien
- Museumsbesøk
- Utflukt til Schloss Hellbrunn
- Erling Dahl Jr sine interessante foredrag
-
-
-
-
-
-
-
Foto: Elisabeth Schittenhelm
-
Hotellet ligger sentralt i Salzburg og i nærheten av mange av byens hovedattraksjoner, som den historiske gamlebyen, Mirabell-palasset og Hohensalzburg-festningen.
Hotellet er i en vakker, historisk bygning som tidligere var en tradisjonell ølstue. Den har blitt nøye restaurert for å bevare sin autentiske sjarm og karakter. Interiøret kombinerer elegant design med moderne bekvemmeligheter.
Et sjarmerende hotell som ligger i hjertet av Wien. Hotellet har en lang historie og har vært vertskap for gjester i over 300 år. Interiøret er innredet med en blanding av klassisk og moderne design, og skaper en koselig og innbydende atmosfære. En rikholdig frokostbuffé hver morgen, og man kan slappe av med en forfriskende drink i hotellets koselige bar. Ligger i nærheten av mange av byens mest kjente attraksjoner, som Stephansdom, Hofburg-palasset og Naschmarkt.